شرکت نوآوران اکسین آراد (شماره ثبت : 518976)

 فروش مواد خام و دستگاه های چاپ سابلیمیشن

شماره هاس تماس با دفتر مرکزی:(021)

44466832 - 44469822

  نحوه تشخیص پارچه پنبه ای و پلی استر

  چگونگی تشخیص پارچه پلی استر دار از پنبه ای

  این موضوع چه کاربردی برای ما دارد؟

  بارها برای تمام کسانی که خدمات چاپ سابلیمیشن روی انواع پارچه را انجام داده اند پیش آمده است که مشتری آنها لباس یا پارچه ای را آورده و تقاضای چاپ روی آن را دارد.با توجه به این موضوع که قابلیت چاپ مستقیم سابلیمیشن روی پارچه های پنبه ای وجود ندارد و بایستی از مدیاهای دیگر چاپ نظیر پارچه اسپان چسب دار استفاده کنیم دانستن جنس پارچه مهم است.

  چگونگی تشخیص جنس پارچه:

  برای اینکه متوجه بشویم که جنس پارچه بیشتر دارای پنبه است یا پلی استر دو راه وجود دارد.یکی اینکه از راه علمی که در این مطلب توضیح داده خواهد شد پارچه را مورد بررسی قرار دهیم.راه دوم این است که یک نمونه از پارچه را چاپ کنیم و نتیجه گویای جنس پارچه خواهد بود.مسلما روش دوم دارای ایراداتی است.مثلا در صورتی که جنس پارچه مشتری بیشتر متشکل از پنبه باشد،پارچه خراب شده و مشتری و ما متحمل ضرر مادی خواهیم شد.همچین شاید توانایی تخصصی ما نیز زیر سوال برود.بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را بصورت کامل مطالعه کرده و شناخت لازم را در مورد جنس پارچه های مختلف بدست بیاوریم.

  نحوه تشخیص جنس پارچه:

  1-تشخیص از راه آتش:

  برای تست پارچه به این روش،ابتدا گوشه پارچه را با فندک مقداری حرارتی می دهیم تا شعله ور شود.در این لحظه باید دقت کرد که الیاف پارچه جمع می شوند یا خیر.در صورتی که الیاف پارچه جمع شوند پارچه دارای پلی استر زیادی می باشد.

  حال بایستی آتش را فوت کنیم.اگر پارچه پس از خاموش شدن دود کرد یعنی اینکه درصد پنبه آن بیشتر است و دقت به بوی ناشی از سوختگی پارچه نیز می تواند به شناخت بیشتر کمک کند.اگر بوی ناشی از سوختگی شبیه به بوی پشم یا موی سوخته بود یعنی اینکه پارچه دارای پنبه زیادی است.

  2-تشخیص از راه براقی و ماتی:

  معمولا هرچقدر که پارچه براق باشد دارای پلی استر بیشتری می باشد.البته به ندرت پارچه هایی وجود دارند که براق هستند ولی درصد پنبه آنها نسبت به پلی استر بیشتر است.

  3-تشخیص از راه لمس کردن پارچه:

  پارچه های پنبه ای بسیار لطیف هستند و در صورتی که آن را لمس کنیم احساس زبری نمی کنیم.ولی پارچه های دارای پلی استر فراوان لطافت پارچه های پنبه ای را ندارند.

  4-تشخیص از راه بوی پارچه:

  اگر پارچه ای را بود کردید و بوی نامطلوب آنرا حس کردید مطمئنا دارای پلی استر زیاد است.البته تمام پارچه های پلی استر دار بو نمی دهند.

   

  منبع:وب سایت شرکت نوآوران اکسین آراد

   

  Please publish modules in offcanvas position.